O 2 ‘Aşırı Satılmış’ Altcoin İçin Satın Alım Sinyali Var!  

Bitcoin ve altcoin piyasası dalgalı bir seyir izlemeye devam ediyor. Toplam piyasa değeri son 24 saatte %0,8’lik değişimle 2,47 trilyon dolar civarında seyrediyor. Yatırımcı aktivitesinin ve ilginin yüksek olduğuna işaret eden işlem hacmi ise 48,8 milyar dolara ulaştı.

Bitcoin ve ETH, piyasaya hakim: Ama bu 2 altcoin öne çıkıyor

Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) %51,3 ve %17,3’lük oranlarla piyasaya hakim konumda. Bu hareketliliğe rağmen genel piyasanın Göreceli Güç Endeksi (RSI) değeri 34,76 olarak ölçüldü. Bu ise birçok kripto varlığının aşırı satım bölgesinde olabileceğine işaret ediyor. Bu durum, akıllı yatırımcılar için kısa vadede (bu hafta içinde) değerinin altında işlem gören kripto paraları tespit ederek potansiyel bir yükselişten faydalanma fırsatı sunuyor. Analist Aneena Alex, iyimser bir bakış açısıyla, CoinGlass verilerine göre kısa vadede aşırı satım bölgesinde bulunan ve düşük RSI değerlerine sahip iki kripto parayı öne çıkardı.

İlk olarak Avalanche (AVAX) onu cazip bir yatırım haline getirebilecek birkaç faktör barındırıyor. 24 saatlik RSI değeri 29,33 olan AVAX, aşırı satım bölgesinde yer alıyor. Geçmiş veriler, bu kadar düşük RSI değerlerine sahip varlıkların genellikle fiyat düzeltmeleri yaşadığını gösteriyor. Ancak aşırı satım koşulları her zaman bir yükselişi garantilemiyor ve piyasa uzun süre aşırı satımda kalabilir.

Fiyatta düşüş var

Buna ek olarak, AVAX, son 24 saatte fiyatında %4,7’lik bir düşüş yaşadı. Bu, piyasanın aşırı tepki göstermiş olabileceği bir satış dalgasına işaret ediyor. Bu düşüş, sonraki fiyat toparlanmasından faydalanmak isteyen yatırımcılar için potansiyel bir giriş noktası sunuyor. Satın alma sinyalini destekleyen bir diğer faktör ise AVAX’ın momentum göstergesinin şu anda aşırı satım durumuna rağmen olumlu bir ivme yansıtan bir satın alma sinyali vermesi. Bir diğer momentum göstergesi olan Williams % Menzili de AVAX’ın şu anda aşırı satım bölgesinde olduğunu ve satın alma fırsatı olabileceğini gösteriyor.

Hareketli ortalamalardan gelen güçlü satış sinyalleri yakın zamanda yaşanan düşüş eğilimini yansıtsa da, aşırı satım sinyalleri ve olumlu momentum göstergeleri, yükseliş yönlü bir dönüş potansiyelini vurguluyor. 34,76 olan ortalama piyasa RSI değeri, AVAX’ın genel piyasaya kıyasla daha fazla aşırı satım bölgesinde olduğunu ve toparlanma potansiyelini artırdığını gösteriyor.

Starknet, alım sinyali veren bir diğer kripto

Starknet (STRK) de RSI ve diğer teknik göstergelerine dayalı olarak çeşitli satın alma sinyalleri veriyor. Hem 24 saatlik hem de 12 saatlik RSI değerleri 30’un altında seyreden STRK, sırasıyla 26 ve 26,48 değerleriyle güçlü bir aşırı satım durumu yaşıyor. Bu durum, STRK’yi potansiyel bir fiyat yükselişi için uygun bir aday haline getiriyor. AVAX’ın aksine, STRK son 24 saatte fiyatında %0,98’lik bir artış yaşadı. Aşırı satım RSI değerine rağmen bu olumlu momentum, piyasanın değerinin düşük olduğunu fark etmeye başladığını ve bunun daha fazla fiyat artışına yol açabileceğini düşündürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x