Zam Bekleyen Emeklilere Zam Yerine İndirim: Yüzde 50 İndirim Müjdesi!

Emeklilere Zam Yerine İndirim: Yüzde 50 İndirim Müjdesi!

27 Mart 2024: Seçimlere yaklaşırken emeklilerin maaşlarına zam yapılması beklenirken, hükümetten indirim müjdesi geldi. 2024’ün emekli yılı ilan edilmesinin ardından birçok kurumda emeklilere özel indirimler sunulacak.

Emeklilere Zam Beklentisi Hayal Kırıklığıyla Sonuçlandı:

Milyonlarca emekli, seçim öncesi maaşlarına zam yapılmasını umut ediyordu. Fakat hükümet zam yerine indirim kampanyası başlatarak emeklileri hayal kırıklığına uğrattı. Emekliler, “Geçim derdindeyken indirimlerin ne anlamı var? Maaşlara zam istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getiriyor.

Emekli Promosyonları Yarın Hesaplarda:

Hükümetin emeklilere sunduğu bir diğer “müjde” ise promosyon ödemeleri. Kamu bankaları tarafından verilen emekli promosyonları 8 bin TL ile 12 bin TL arasında yükseltildi. Yarın hesaplara yatmaya başlayacak promosyonlardan, iki emekli maaşı alanlar en az 16 bin TL alabiliyor.

Cumhurbaşkanından Enflasyon itirafı:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aksaray mitinginde emekli maaşlarına yönelik “Can yakan enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı ile boğuşuyoruz. Enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor” itirafında bulundu.

Emeklilere İndirim Kampanyaları:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın “müjde” olarak duyurduğu indirim kampanyaları netleşmeye başladı. PTT’den Tarım Kredi’ye, Türk Hava Yolları’ndan demir yollarına kadar birçok kurumda emeklilere özel indirimler sunulacak.

Bazı İndirim Oranları:

  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sosyal tesislerinde: %50
  • PTT: %20
  • Uçak biletlerinden: %25
  • İletişim hizmetlerinden: %25
  • Hızlı trende: %10
  • Tarım Kredi Marketlerde: Emekliye özel indirimli kart

Çift Emekliler İki Promosyon Alabilir: TRT Haber’e konuşan Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karataş, çift emekli maaşı alanların her iki maaş için de ayrı promosyon alabileceğini açıkladı.

Emeklilerin Tepkisi: Emekliler, indirimlerden memnun değiller ve zam talep ediyorlar. “Geçim derdindeyken indirimlerin ne anlamı var? Maaşlara zam istiyoruz” diyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x