Propaganda yasağı saat 18.00’de başlıyor

Mahalli İdareler Genel Seçimleri, yarın gerçekleştirilecek. Seçmenler, sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına giderek oy kullanacak.

Yüksek Seçim Kurulu takvimine göre, propaganda yasakları da bugün saat 18.00’de başlayacak. Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun’un 31’inci maddesinde yer alan siyasi reklamlara ilişkin usul ve esasları belirlediği kararına göre, yayın yasakları seçime 24 saat kala başlayıp, oy verme günü olan 31 Mart Pazar günü YSK tarafından açıklanacak saate kadar sürecek.

Bu süre içerisinde televizyon ve radyolar gibi tüm yayın organlarının siyasi reklam, seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak olacakken, seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetleri yayın organlarında yarın saat 18.00’e kadar yayınlanabilecek.

Bunun yanı sıra, seçime katılan siyasi partiler ve adaylar; sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetlerini bugün saat 18.00’e kadar yayınlayabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x